"QPA gości" - autorska, niezależna audycja Grzegorza Kupczyka

Radio Merkury jest obecnie stacją regionalną o największym zasięgu w Polsce:

od Poznania do:

Szczecina 103.6 Mhz
Kutna 91.9 Mhz
Kalisza 91.9 i 91.1 Mhz
Ostrowa Wlkp 91.1 Mhz
Jarocina 91.1 Mhz
Gorzowa Wlkp 103.6 Mhz
Zielonej Góry 102.7 i 100.9 Mhz

W Poznaniu radio Merkury można odbierać na częstotliwościach 102.7, 100.9 Mhz, a na całym świecie w internecie pod adresem www.radiomerkury.pl.

"QPA GOŚCI" jest audycją autorską Grzegorza Kupczyka, emitowaną w soboty, w bardzo dobrych godzinach słuchalności (tuż przed Listą Przebojów Radia Markury o 19:30). Jest ona przeznaczona przede wszystkim dla młodych, polskich zespołów potrzebujących pomocy i promocji. Każda z tych kapel ma wstęp do audycji i jest traktowana z należytym szacunkiem oraz powagą. Wystarczy dostarczyć demo. Pozostaje właściwie tylko kwestia umówienia terminu nagrania audycji. Jest ona nagrywana, ponieważ Grzegorz często jest na wyjazdach koncertowych w weekendy.
Audycja istnieje na antenie już bardzo długo i jest prawdopodobnie ostatnią w Polsce audycją o tym profilu i takim zasięgu. Współpraca z EMPIRE REC, MYSTIC, OSKAR PRODUCTIONS.

W "QPIE gości" znalazło się już mnóstwo polskich zespołów, zarówno tych profesjonalnych, jak i próbujących swych sił na takowym rynku. M.in.: MOTORBREATH, THE NO MADS, PATHOLOGY, ANTARES, HOLOW SIGN, VADER, VOIVOD, TURBO, CETI, BASTION, SHAFT, REMAINS, SAGITTARIUS, 004, AFERA 4, SCRAT, CHOICE, NEOSCARLET, SYPER FORCE, SCORN, DELIVERENCE, BAD TASTE, VOIVOD...